Cietā diska partīcijas izveide.


Datora cieto disku var sadalīt 4 neatkarīgās daļās, un šo cieto disku neatkarīgās daļas sauc par partīcijām. Katrai partīcijai var būt sava operacionālā sistēma. DOS vienlaicīgi var strādāt ar vienu vai divām partīcijām. Vispār kopumā tiek izšķirti trīs partīcijas veidi.

 1. Primārā DOS partīcija, kas ir viena un obligāta.
 2. Paplašinātā DOS partīcija, kas arī ir viena, bet šī partīcija nav obligāta.
 3. No DOS atšķirīga partīcija, šīs partīcijas var būt vairākas un nav obligātas.

Paplašināto DOS partīciju var sadalīt vairākos loģiskajos diskos un piešķirt katram diskam savu nosaukumu, bet neatkarīgi no tā cik partīcījas jūs izveidosiet tikai primārās partīcijas disks var būt sistēmas disks. Mēģināsim nedaudz pastāstīt kā izveidot cietā diska partīcijas ar ‘’Computer Management’’ parasti šī programma ir iekļauta Windows operētājsistēmā.

 • Sāksim ar to, ka jāspiež uz ‘’Computer’’ un ar labo peles klikšķi izvēlamies sadaļu ‘’Manage’’

 • Tad kad būs atvēries logs ‘’Computer Management’’ uzklikšķinām uz sadaļas ‘’Storage’’ un tad lejā jums piedāvās sadaļu ‘’Disk Management’’  spiežam uz otrās sadaļas.

 • Nākamajā logā izvēlamies cieto disku un tad partīciju no kuras, tiks izveidot jauna partīcija, tad kad esiet izlēmuši disku uz kuras veidosiet jauno partīciju uzpiežam ar labo peles pogu un izvēlamies sadaļu ‘’Shrink Volume’’

 • Pēc iepriekšējās komandas atvērsies logs Shrink pretī sadaļai ar nosaukumu Enter the amaunt of space to shrink in MB ierakstiet cik liela būs jūsu jaunā partīcija. Kad to esiet izdarījuši spiežam uz ‘’shrink’’

 • Pēc tam izveidosies jauna ‘’Unallocated partīcija.

 • Nākošais solis uzpiediet uz tikko izveidotās partīcijas ar labo peles pogu un izvēlaties sadaļu ar nosaukumu ‘’New simple volume’’  atvērsies sadaļa ‘’New Simple volume Wizard’’ spiežam uz pogas Next un tad vēlreiz uz pogas Next.

 • Nākošā, darbība ir jāizvēlas ar kādu burtu tiks apzīmēta jaunā partīcija. Kad esat izvēlējušies burtu spiežam uz Next.

 • Nākamajā solī jūs varat visu atstāt kā ir vai arī nomainīt jaunizveidotās partīcijas nosaukumu. Un ja esat nomainījuši nosaukumu vai tomēr atstājāt visu kā ir spiežam pogu Next un pēc tam spiežam uz pogas Finish sagaidiet kamēr jaunās partīcijas formatēšana ir beigusies, un kad formatēšana ir beigusies jaunā partīcija ir gatava lietošanai.
Komentāri (0)  |  2013-06-06 01:22  |  Skatīts: 6424x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ